پیام دبیر اجرایی

بسم الله الرحمن الرحيم

راهپیمایی با عظمت اربعین؛ مظهر قدرت و صلابت شیعیان و همبستگی مسلمانان جهان ،هرساله باشکوه هرچه بیشتری درحال انجام است و به نقطه عطفی در تحولات جامعه اسلامی وگفتمان جدیدی از میراث مشترک بشریت درپاسخ به نیازهای مادی و معنوی تبدیل شده است.

دراین میعادگاه عظیم ، صحنه های پرشوری از اخلاص ، وفاق وهمگرایی اقوام ، ملل ومذاهب و جلوه های اصیلی از فرهنگ وتمدن مشاهده می شود که هر بیننده ای را به تحسین وا می دارد.

 درکنارهمه این زیبائیها ، شور ونشاط مردمی در خدمتگزاری به زائرین و نمایش صحنه های بی بدیلی از سبک زندگی اسلامی و همیاری و تعاون در همه عرصه ها به ویژه ارایه خدمات رفاهی ، فرهنگی ، بهداشتی و درمانی جلوه گر است.

خادمان سلامت که همواره در عرصه ها ی مهم ، حیاتی و تاریخی درابعاد ملی و بین المللی حضورو همکاری داشته اند؛ دراین عرصه نیز بارویکردی فعال و خیر خواهانه ضمن ارائه خدمت و پیشگیری از خطرات ، دیپلماسی نوین سلامت دراربعین را درسطح بین المللی ارائه کرده اند به نحوی که پیام صلح و دوستی ، امنیت و آرامش و عدالت و سلامت که سرلوحه نهضت عاشوراست به خوبی در فعالیت و تلاش بی شائبه آنان مشاهده می شود .

دراین راستا برگزاری سه دوره موفق وپرثمر کنگره سلامت دراربعین وشروع چهارمین کنگره با همکاری مجامع علمی، فرهنگی، مذهبی و دستگاه های اجرایی کشور و با شرکت اندیشمندان و نخبگان علمی از سراسر جهان،  نوید بخش ارائه دستاوردهای مهم و مناسبی برای توجه و پاسخگویی به مسائل متعدد ومتنوع  حوزه سلامت زائران، در مسیر اربعین است.

رویکرد این کنگره بین المللی شناسایی ظرفیت‌های موجود و تقویت مشارکت جامعه پزشکی ، تقویت و هماهنگی بین بخشی میان گروه‌های ارائه کننده خدمات، هم افزایی و همکاری با کادر درمان کشورمیزبان ونمایش قدرت و وحدت مسلمانان حول محورعشق و ارادت به اباعبدالله الحسین (ع)، مطالعه و تدوین روشهای مناسب ارائه خدمات متنوع سلامت و بهداشت به رده های مختلف سنی و حتی بیماران شرکت کننده در اربعین ودرنهایت، بهره مندی امت اسلامی و جامعه بشری از دستاوردهای مدیریت سلامت در تجمعات انبوه دینی و اجتماعی است که می تواند الگوی مناسبی برای سایر کشورها و سازمان بهداشت جهانی باشد.

این کنگره عظیم، موقوف به چند روز برگزاری آن نبوده بلکه برنامه ریزی ، آمادگی و تلاش برای دستیابی به دستاوردهای گوناگون آموزشی ، اجرایی وفنی حوزه سلامت دراربعین، برای دست اندرکاران وشرکت کنندگان این رویکرد مهم وهمچنین تولید محتواهای آموزشی و رسانه ای، از دیگر موارد مورد توجه و بهره برداری می باشد .

اینجانب باتقدیر وتشکر ازهمه مسئولین و برگزارکنندگان کنگره های قبلی برای همکاران محترم و شرکت کنندگان فرهیخته چهارمین کنگره بین المللی اربعین در سلامت که درسال 1403 برگزار می شود، آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون می نمایم.

 

 

 

 ایمیل کنگره سلامت در اربعین : info@arbaeenhealth.com
تلفن: 02188622600
دانشگاه علوم پزشکی ایران
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران
جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران